חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אודות

גלריה אנגל נוסדה בירושלים בשנת 1955 ומטרתה הייתה לקדם ולהציג אמנות ישראלית בארץ ובחו"ל; הגלריה פירסמה מספר הדפסים וספרים; משתף פעולה כל הזמן עם מוזיאונים מקומיים ובינלאומיים; והשתתפות בירידי אמנות.

רפי לביא, אריה ארוך, אביבה אורי, אורי ליפשיץ, יחזקאל שטרייכמן, יוסף זריטקי, עובדיה אלקרה, עופר ללוש, יאן ראוכוורגר- כולם עשו את צעדיהם הראשונים בגלריה אנגל והתערוכות שלהם שם החלו את דרכם האמנותית.

כמה מעמודי התווך של האמנות הישראלית, כמו משה קסטל, מרדכי ארדון ואנה טיכו, היו חלק מהאמנים הקבועים של הגלריה במשך שנים רבות, וכיום מחזיקה גלריה אנגל באחד האוספים הגדולים והנדירים שלהם.

בשנות ה-70 פתחה גלריית אנגל סניפים בינלאומיים שפעלו במשך שני עשורים בהחדרת אמנות ישראלית לקהל האמריקאי. גלריה אחת הייתה ממוקמת בשדרת מדיסון בניו יורק, והשנייה במרכז טורונטו. בתחילת שנות ה-80 הצטרף דור שני למשפחה להנהלת הגלריה, והשיק גלריה בתל אביב.

כיום מנהלים את הגלריה שלושה דורות של המשפחה: האב שמואל אנגל (מלאכי), הבן גבריאל אנגל והנכד אופיר הירשפלד. כיום, לגלריה שלושה סניפים – הירושלמי המפורסם ברחוב שלומציון 13 והגלריה תל אביב הממוקמת ברחוב בן יהודה 100, המציגה תערוכות מתחלפות של אמנות עכשווית של אמנים מבוססים. התערוכות בגלריה מבקשות לחקור וליצור שיח על מקומה של האמנות בתרבות הישראלית.

אוסף הגלריה כולל יצירות אמנות של שלושה דורות של אמנים ישראלים וכן אמנות אירופאית מודרנית, כגון: מארק שאגאל, ז'ואן מירו, רנואר, גוגן. קיסלינג, ראובן רובין, מרסל ינקו, יוסל ברגנר, חנה אורלוף, לאה ניקל, אנה טיכו, יעקב אגם, משה קסטל ומרדכי ארדון. כמו כן, מוצגות בו יצירות אמנות של אמנים עכשוויים, כמו יואב בן דב, עופר ללוצ'ה, עודד פיינגרש, ג'ק ז'אנו, דוד ברואר וייל, ליאוניד בלקלב ואחרים.

הירשם לניוזלטר שלנו

הזינו כתובת מייל כדי לקבל חדשות ועדכונים
חדשות
יוני, 2024
אמן חדש באתר – אבל פן